Menu Zavřeno

Slavnostní otevření trati 076 Mělník -Mšeno, oprava železniční tratě Mělník –Mšeno

14.12.2015

Dne 13.12.2015 byl slavnostně zahájen provoz na trati 076 Mělník-Mšeno. V Mělníce i Mšeně probíhal doprovodný program. Oslavy začaly vypravením zvláštního vlaku z Kolína.

Nádraží Mělník, přejezdy i místa kolem kolejí byla zaplněna množstvím lidí. Na nádraží šíboval kolejový pluh SSP 100 firmy Strabag a tím symbolicky uzavřel opravu tratě.

Několik minut poté přijel zvláštní vlak tažený lokomotivou Brejlovec. Lokomotiva 750.308-9 je soukromá, určená pro muzejní zachování. Spolku 308 můžete přispět na její záchranu, viz http://www.tristaosmicka.cz/spolek.html .

Na mělnickém nádraží byla souprava vozů tvořená vozy Bc +vozem WR poskytujícím občerstvení doslova oblehnuta zájemci o cestu do Mšena. Po nastoupení cestujících a přistavení lokomotivy na opačnou stranu vlaku se souprava vydala do Mšena.

Nebylo příliš přívětivé počasí i přesto však až do Mšena lemovaly trať desítky skupin a skupinek přihlížejících. Ve Mšeně se dostalo návštěvníkům přivítání tradičně chlebem a solí.

Slavnostní otevření proběhlo důstojně a za velkého zájmu veřejnosti. Trati tedy zbývá jen popřát velké množství cestujících!

Regionální televize Mělníček.tv Vám přináší reportáž ze slavnostního zahájení zde:

http://melnicek.tv/porady/zajimavosti/video/zeleznicni-trat-076-melnik-mseno-je-opet-v-provozu/